Strelska ekipa Območnega združenja slovenskih častnikov Novo mesto, v sestavi: Jure Pogačnik Ajdič, Karmen Pogačnik Ajdič in Roman Dobelšek, je bila zelo uspešna na strelski tekmi za pokal Milka Veršca. Tekmovanje, ki ga organizira Zveza slovenskih častnikov Brežice, poteka v spomin na prekmalu umrlega predsednika združenja Milka Veršca. Slednji je, kot predsednik združenja, veliko napravil za razvoj strelstva znotraj združenja. V soboto 20. junija je ZSČ Brežice organizirala strelsko tekmo za tretji pokal, ki je vsebovala streljanje s pištolo Rex in z malokalibrsko puško. V vsaki kategoriji so bila podeljena priznanja. Tako je Karmen Pogačnik Ajdič osvojila 2. mesto v streljanju s pištolo. S 87 krogi je za en krog zaostala za Anio Šoba iz ekipe ZSČ Brežice 5. Tretja je bila, z 19 krogi, Alina Maslova, ekipa ZSČ Brežice 3. Med moškimi sta Jure Pogačnik Ajdič in Roman Dobelšek, oba z 82 krogi, zasedla 13. in 14. mesto. Skupno je bila ekipa OZSČ Novo mesto tretja z 251 krogi. Druga je bila ekipa OZSČ Krško z 264 krogi. Zmagala je ekipa ZSČ Brežice 1 z 271 krogi.
V streljanju z malokalibrsko puško, leže na 50 metrov, je bila ekipa OZSČ Novo mesto štirinajsta. Najboljši je bil Jure Pogačnik Ajdič, ki je zasedel 7. mesto, Karmen Pogačnik Ajdič je bila med ženskami četrta in v skupni razvrstitvi, s 84 krogi, dvaintrideseta.
V seštevku krogov iz obeh disciplin je bila ekipa OZSČ Novo mesto, s 493 krogi četrta. Zmagala je, s 543 krogi, ekipa ZSČ Brežice 1. Druga je bila ekipa OZSČ Krško s 527 krogi. Ekipa OZSČ Bela krajina je osvojila tretje mesto s 518 krogi.
Na tekmi je sodelovalo 16 ekip, s skupno 49 strelci. Člani ekip Zveze slovenskih častnikov iz Posavja, Dolenjske in Bele krajine so zopet dokazali, da sodijo med boljše strelce znotraj zveze. Čestitke strelcem za prikazano ter organizatorjem za izvedbo.
Dva imata raje belo kot črno.
Eden je pobegnil.
Ekipa OZSČ Novo mesto_Jure_Karmen_Roman.
Ekipa OZSČ Novo mesto_Roman_Jure_Karmen.
Karmen na strelski liniji.
Besedilo: V, Maraš
Fotografije: R. Dobelšek






