Ob 80. obletnici lovske družine Bojansko Štore, sem kot predsednik domoljubnih organizacij prejel od lovcev visoko in prestižno priznanje, listino in kipec lovca. Iskreno priznam, da sem lovcem izjemno hvaležen za priznanja, saj tesno sodelujemo praktično že od osamosvojitvene vojne pred natanko 35. leti.

Štorska četa Teritorialne obrambe je med osamosvojitveno vojno za Slovenijo bivala sicer v Osnovni šoli Štore. Del njihovih pripadnikov pa smo med drugim bivali tudi v lovskem domu na Svetini, kjer smo varovali antenski stolp, ki je v neposredni bližini doma in je služil takratni Milici.

Na tem domu smo imeli ustanovno sejo, da smo leta 2001 postali polnopravni člani častniške organizacije. Leto pozneje smo odkrili spominsko ploščo in razvili svoj društveni prapor. Vsa leta smo imeli na tem domu tudi letne zbore članstva.

Ob dnevu državnosti smo na lovskem domu organizirali devet odmevnih regijskih srečanj članov častniške, veteranske in borčevske organizacije ter simpatizerjev. Vedno se nas je zbralo krepko čez tisoč obiskovalcev. Zraven pa se nam je pridružila tudi Slovenska vojska s svojo opremo. Privabili smo nekatere ministre, visoke predstavnike SV in policije ter župane sosednjih občin.

Lovci so med osamosvojitveno vojno za Slovenijo s svojim orožjem v naši občini namreč varovali vodovodna zajetja in si tako upravičeno pridobili tudi status veterana in se pozneje včlanili v našo veteransko in častniško organizacijo. Tako imamo v naši OZSČ Štore kar nekaj lovskih tovarišev.

Medsebojno sodelovanje, povezovanje in razgibano društveno življenje je še posebej v malih  občinah  izjemno pomembno in tega neizpodbitnega dejstva se zelo dobro zavedamo tudi člani domoljubnih organizacij, ki jih vodim. Med nje nedvomno sodi tudi častniška organizacija. Takšna priznanja so vsekakor velika moralna vzpodbuda za naprej in tega se v Štorah krepko zavedamo.

 

Predsednik domoljubnih organizacij Štore

Srečko Križanec

Avtor besedila: Srečko Križanec

Fotografije: Filip Križanec Rodica