V soboto, 15. aprila 2023, je bilo v organizaciji Zveze slovenskih častnikov Trbovlje izpeljano tekmovanje v streljanju z vojaško pištolo in polavtomatsko puško. Organizacija tekmovanja je bila odlična, na strelišče Agnes je prišlo 14 ekip, ki so prijavile 129 tekmovalcev.

Jure Višner iz OZSČ Slovenska Bistrica je v streljanju s pištolo z 94 krogi osvojil 1. mesto, na 2. mesto se je uvrstil Rok Gonda z 90 krogi, tretji pa je bil Luka Šentjurc z 88 krogi, oba člana ZSČ Trbovlje.

V streljanju s polavtomatsko puško je s 92 krogi osvojil 1. mesto Aleksander Matko iz OZSČ Dravograd, 2. mesto Janez Šoper iz ZSČ Trbovlje z 89 krogi, tretji pa je bil Iztok Škof iz OZSČ Slovenska Bistrica z 89 krogi.

Na fotografiji sta z leve Iztok Škof, ki je v tekmovanju s polavtomatsko puško osvojil bronasto kolajno in Jure Višner, ki je v tekmovanju s pištolo osvojil zlato kolajno.

Tekmovanja v Trbovljah se je udeležila devet članska ekipa iz Območnega združenja slovenskih častnikov Slovenska Bistrica.

Besedilo: Ladislav Steinbacher

Fotografiji: Mirko Kamenik