Območno združenje slovenskih častnikov Novo mesto, Dolenjske Toplice, Mirna Peč, Straža, Šentjernej, Škocjan, Šmarješke Toplice, Žužemberk je v soboto, 20. junija, organiziralo 27. pohod iz Žužemberka na Plešivico. Pohoda se je udeležilo 22 pohodnikov, ki so se na poti ustavili med ostalim tudi pri spominskem obeležju na prvo svetovno vojno. Na Vinkovem vrhu so se okrepčali, a so se pri tem spomnili Slavka, ki jih prvič v teh letih ni mogel pogostiti, ker je zaradi bolezni bil odsoten.

Na Plešivici je pohodnike ter druge udeležence čakala še strelska preizkušnja v streljanju z malokalibrsko puško. Tudi letos je med 36 strelci potekalo napeto tekmovanje, ki je v moški kategoriji zahtevalo tudi dodatne tri strele, da se je določil tretji najboljši strelec. Najboljši je bil z 49 krogi Bogomir Vovk. Drugi je bil z 48 krogi Ivan Petančič Ičo. Tretji je bi s 45 krogi Jože Fric. Med strelkami je bila prva Jasna Fric, druga je bila Brigita Pilič in tretja Tjaša Resnik. Med mladinci je v streljanju z zračno puško bil prvi Oliver, ki je edini imel pogum v preizkušanju novih veščin.

Sledilo je prijetno druženje pri Lovskem domu, kjer je predsednik združenja, ob prisotnosti župana občine Žužemberk Jožeta Papeža, podelil pokale najboljšim strelcem. Za spomin je bila napravljena še skupinska fotografija, s sklepom, da se naslednje leto zopet vidimo. Organizatorji se zahvaljujemo Lovski družini Plešivica-Žužemberk, Konjerejskem društvu Suha krajina in občini Žužemberk za podporo pri izvedbi aktivnosti skozi vsa dosedanja leta.

Na začetku pohoda.

Pri spominskem obeležju padlih v 1. svetovni vojni.

Priprava strelišča in nastrelitev orožja.

Zapisnikarska miza.

Najboljše strelke.

Najboljši strelci.

Besedilo: V. Maraš

Fotografije: arhiv OZSČ Novo mesto