V torek, 23. junija, so predstavniki MO Novo mesto, župan mag. Gregor Macedoni, poveljstva 2. TERP SV podpolkovnica Andreja Kapušin, predsedniki: OZVVS Dolenjska Anton Klobčaver, PVD Sever Dolenjske in Bele krajine Marjan Dragan, OZVVS Trebnje Zvone Marolt in OZSČ Novo mesto Vasko Maraš, položili venec v spominskem parku Poganci in na pokopališču v Prečni na grobu Franca Uršiča. Pri polaganju vencev so bili tudi praporščaki prisotnih veteranskih in domoljubnih združenj ter Jože Uršič, brat Franca Uršiča.

V spominskem parku Poganci je postavljeno obeležje na kraju kjer je v zgodnjih jutranjih urah 27. 6. 1991 prišlo do prve izmenjave strelov med pripadniki Jugoslovanske vojske in pripadniki Teritorialne obrambe. Franc Uršič pa je bil pripadnik enote TO iz sestava 21. Območnega štaba TO Novo mesto. Slednji je bil ranjen v spopadu na Medvedjeku 28. junija ter 4. 7. umrl v bolnišnici Novo mesto.

Na grobu Franca Uršiča, padlega pripadnika TO v spopadu na Medvedjeku.

Polaganje cvetja na grobu Franca Uršiča.

Polaganje venca na spomenik v spominskem parku Poganci.

Besedilo: V. Maraš

Fotografije: MO Novo mesto – Iva Kravanja