Zveza slovenskih častnikov Brežice je, v soboto 6. maja, organizirala tradicionalno strelsko tekmovanje za prehodni pokal Združenja slovenskih častnikov Brežice, v streljanju z malokalibrsko puško ter metanjem ročne bombe v cilj. Na strelišču Lovske družine Globoko se je zbralo dvaindvajset tričlanskih ekip. Rezultati strelske tekme z malokalibrsko puško so bili kot po navadi tesni. Prvo mesto je osvojila ekipa OZSČ Slovenska Bistrica II z 293 krogi. Ekipa OZSČ Krško je bila druga z 292 krogi. Tako kot med prvima ekipama, je bila tudi med tretjo in četrto ekipo razlika le 1 krog. Z 285 krogi je bila tretja ekipa OZSČ Laško, z 284 krogi pa je sledila ekipa OZSČ Novo mesto. Najboljši posameznik je bil Rudi Černelič, OZSČ Krško, s 100 krogi. Drugi je bil Iztok Škof, ki je prav tako dosegel 100 krogov. Tretja sta bila, z povsem enakim rezultatom, 99 krogi, Silvo Turk iz OZSČ Bela krajina I in Andrej Žibert iz OZSČ Laško. Strelci OZSČ Novo mesto so zasedli: 7. mesto Jure Pogačnik Ajdič (97 krogov), 20. je bil Anton Fortuna (94 krogov) in 23. Igor Povž (93 krogov). Udeleženci so tekmovanje zaključili s prijetnim druženjem.