Člani Območnega združenja slovenskih častnikov Novo mesto, Dolenjskih Toplic, Mirne Peči, Straže, Šentjernej, Škocjan, Šmarješke Toplice, Žužemberk smo v preteklem tednu izvedli več aktivnosti. Slednje so bile povezane z našimi strokovnim vsebinami, ki jih izvajamo sami zase, a hkrati skrbimo tudi za seznanjanje mladih s pomenom domovinske vzgoje in pomena, ki ga ima le ta pri spoštovanju do svoje zgodovine. Še posebej, tiste, ki je omogočila, da živimo v samostojni državi.

V soboto 5. oktobra se je ekipa združenja udeležila strelskega tekmovanja, ki ga je organizira Zveza slovenskih častnikov Brežice. Tekmovanje v streljanju s pištolo je potekalo na strelišču lovske družine Globoko. Naša ekipa je osvojila, v streljanju s pištolo Rex Zero podjetja Arex, z 220 krogi, 7. mesto med osemnajstimi ekipami. Zmagala je ekipa OZSČ Brežice z 270 krogi. Druga je bila ekipa Odpisani z 265 krogi. Sledila je ekipa OZSČ Laško z 255 krogi. Člani ekipe so osvojili naslednja mesta med posamezniki: Marko Grošič je bil 4., Mirko Hajšek je zasedel 11. mesto in Igor Povž 53. mesto. Sledila je tekma kjer so strelci streljali s svojimi pištolami. Najboljši posameznik je bil Alojz Škorjanc iz OZSČ Laško, sledil je Mirko Hajšek iz OZSČ Novo mesto. Tretji je bil Slavko Kralj iz OZSČ Pivka.

V petek, 11. oktobra, se je predstavnik združenja posvetil delu z mladimi. Vojašnico Franca Uršiča, v Novem mestu, ki so obiskali učenci prve triade OŠ Toneta Pavčka iz Mirne Peči. Na športnem dnevu so izvedli premagovanje, njihovim letom prilagojenih, vojaških ovir. Preizkusili so tudi, kako se počutijo vojaki, ko se prevažajo v Valukih, lahkih oklepnih vozilih. Sledil je tudi ogled muzejske zbirke Teritorialna obramba in naborniška vojska. Pri ogledu in predstavitvi zbirke, je sledilo veliko vprašanj kaj je to in kako in zakaj se uporablja.

V soboto 12. oktobra smo organizirali strelsko tekmovanje v streljanju s pištolo. Udeležilo se ga je 7 tričlanskih ekip. Najboljša ekipa je bila OZSČ Novo mesto 1, v sestavi Marko Grošič, Jure Pogačnik Ajdič in Srečko Hudoklin z 271 krogi. Sledila je ekipa OZSČ Krško v sestavi Branko Slivšek, Alojz Kovačič in Branko Geč z 254 krogi. Tretja je bila ekipa ZSČ Brežice v sestavi Stanislav Čubre, Janez Butkovič in Janez Glas z 232 krogi. Sledile so ekipe OZSČ Novo mesto 2, OZSČ Novo mesto 3, OZSČ Bela krajina in OZVVS Dolenjske. Najboljši posameznik je bil Marko Grošič, 95 krogov. Sledil je, prav tako iz OZSČ Novo mesto, Jure Pogačnik Ajdič s 94 krogi ter Stanislav Čubre s 93 krogi. Medalje za najboljše tri strelce iz OZSČ Novo mesto, ki tekmujejo le občasno, so prejeli: Marjan Erjavec s 74 krogi, Drago Celič s 73 in Roman Dobelšek s 70 krogi. Ob zaključki tekmovanja so bili v gostilni Štefan podeljeni pokali in medalje. Podelitvi je sledila še skupna malica.