V soboto 26. marca so v Območnem združenju zveze veteranov vojne za Slovenijo Kamnik-Komenda organizirali 17. tekmovanje v streljanju z malokalibrsko puško za prehodni pokal občine Kamnik. Tekmovanja se je udeležilo 11 ekip. Vse ekipe so izkazale visoko stopnjo strelske usposobljenosti. Tako je zmagovalna ekipa SDV Kamnik 1 zadela 291 krogov od možnih 300. Tudi enajsta ekipa je imela dober rezultat s 261 krogi.

Tekmovanja se je udeležila tudi ekipa Območnega združenja slovenskih častnikov Novo mesto v sestavi: Igor Povž, Simon Bobnar in Anton Fortuna. Z zelo dobrim skupnim rezultatom 280 krogov je ekipa zasedla sedmo mesto. Najboljši posameznik je bil Pavle Serša, ki je zadel vseh 100 krogov. Sledila sta Zdravko Vrankar in Jaka Urankar s po 99 krogi. Najboljši iz ekipe OZSČ Novo mesto je bil Simon Bobnar, ki je z 98 krogi zasedel sedmo mesto. Tekmovanje je pokazalo da so člani veteranskih in častniških organizacij še vedno sposobni dosegati zelo dobre strelske rezultate. Strelski pozdrav!

Besedilo: Vasilije Maraš

Fotografije: OZVVS Kamnik-Komenda